ПН, які залишаються у продавця, реєструвати в ЄРПН не треба

Обсуждение порядка регистрации и обмена налоговыми накладными

ПН, які залишаються у продавця, реєструвати в ЄРПН не треба

Сообщение vol » 18 июн 2012, 12:40

ПН, які залишаються у продавця, реєструвати в ЄРПН не треба
Відповідно до п. 6 Порядку №1379 податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія). При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні позначки (потрібне виділяється позначкою «Х»).

Податкова накладна, яка виписується платником податку — отримувачем товарів/послуг, складається в одному примірнику.

Згідно з п. 6.1 Порядку №1379 оригінал податкової накладної надається покупцю (отримувачу) товарів/послуг на його вимогу.

Податкова накладна, яка відповідно до п. 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, надається покупцю тільки після реєстрації, що здійснюється у порядку, встановленому КМУ.

Крім того, п. 8 Порядку №1379 визначено, що всі примірники податкових накладних, особливості заповнення яких викладено у підпунктах 8.1 — 8.4, залишаються в особи, що їх виписала, та зберігаються відповідно до викладеного у підпунктах 6.1 та 6.4 цього Порядку.

У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна позначка «Х» та зазначається тип причини.

Отже, у Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають реєстрації лише ті податкові накладні, які надаються покупцю та відповідають вимогам, визначеним п. 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ. Тобто податкові накладні, які відповідно до п. 8 Порядку №1379 залишаються у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній, не підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому платником ПДВ у верхній лівій частині поля «Залишається у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна позначка «Х» та зазначається відповідний тип причини.

«Вісник податкової служби України»від 27.04.2012 р., №16
ДПС у Львівській обл.
vol

 

Вернуться в Налоговые накладныеКто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0