Packed_XML порушує Закон України

Packed_XML порушує Закон України

Сообщение RThS » 18 май 2011, 00:10

Використання Packed_XML є порушенням Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”

Згідно до наказу ДПА України від 03.05.06 № 242,
“кожний поданий звітний документ  повинен відповідати всім правилам побудови XML-документа відповідно до відкритого стандарту W3C (https://www.w3.org/TR/REC-xml)”.[1]


Тобто до ДПА України електронні документи мають подаватися у форматі XML. Ніяких приміток про алгоритми і стандарти пакування XML-документів тут не йдеться. Тим паче про загадковий закритий формат Packed_XML, алгоритми отримання якого із стандартного W3C XML і оборотного перетворення – невідомі.

У той же час стаття Стаття 13. “Зберігання електронних документів та архіви електронних документів” Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг” [2] вимагає:
Суб'єкти електронного документообігу повинні зберігати електронні документи на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях.
...
При зберіганні електронних документів обов'язкове додержання таких вимог:
1) інформація, що міститься в електронних документах, повинна бути доступною для її подальшого використання;
2) має бути забезпечена можливість відновлення електронного документа у тому форматі, в якому він був створений, відправлений або одержаний;

У програмних продуктах, що використовують Packed_XML, користувачі позбавлені такої можливості — документ, створений у цих програмах неможливо зберегти у стандартному форматі XML – тільки подивитися на екрані або роздрукувати. Цим створюються перешкоди для виконання вимоги Закону України забезпечення можливості відновлення документа у тому форматі, в якому він був відправлений.

Тут ясно, що виробники програмного забезпечення порушують Закон, намагаючись захистити результати своєї роботи - розроблені ними бланки податкової та іншої звітності від вільного використання і їх можна зрозуміти. Але це не привід для порушення Закону і обмеження встановлених Законом України прав користувачів комерційних версій програмних продуктів.

Причина ситуації, що виникла, у тому, що стандартизовані XML-бланки звітності повинні надаватися фізичним або юридичним особам не комерційними структурами, а державою на безоплатній основі. А питання, як держава буде створювати ці бланки - чи силами апарату державних службовців, чи залучати до цього процесу комерційні підприємства, - вже не повинно лягати на плечі платників податків і зборів.

Інакше виходить ще один парадокс: електронний документообіг, який вводиться з метою підвищити ефективність роботи держапарату і скоротити затрати на його утримання створюється не за рахунок коштів держбюджету, а за рахунок платників. Таким чином держава створює прихований податок з громадян України на забезпечення електронного документообігу.

Питання: як регулюються такі приховані податки Законом України? Хто зараз встановлює, скільки громадяни України мають платити таких прихованих податків? Чи тут ще й антимонопольне законодавство порушується?

Література
1. Формат (стандарт) електронного документа звітності платників податків. - Додаток 1 до наказу ДПА України від 03.05.06 № 242 (у редакції наказу ДПА України від 11.02.2011  № 90).
2. ЗАКОН УКРАЇНИ Про електронні документи та електронний документообіг. - Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, N 36, ст.275.
RThS
Редкий гость
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 17 май 2011, 23:48

Re: Packed_XML порушує Закон України

Сообщение admin » 18 май 2011, 09:10

Правильно, вот только смысл в чем? Вы на БестЗвит в суд будете подавать?
Отчетность в электронном виде - просто и бесплатно: opz.org.ua
admin
Site Admin
 
Сообщения: 5795
Зарегистрирован: 21 мар 2008, 17:59

Re: Packed_XML порушує Закон України

Сообщение RThS » 18 май 2011, 09:45

Правильно, вот только смысл в чем? Вы на БестЗвит в суд будете подавать?

Я - нет.
Да вот только на этой основе можно оспаривать в суде конфликты с налоговой (и не только), в частности насчет соотвествия ПО Бест-Звит и его преемников требованиям законодательства и, соответственно, их пригодности для ведения электронного документооборота. В связи с тем, что данное ПО по вышеназванной причине не соответствует законодательству, то и электронные документы, созданные с его помощью спустя некоторое время могут быть признаны судом недействительными.
А это уже есть атака на свойство неотрекаемости ЭЦП!
В отношениях с налоговой и другими подотчетными органами такие разоборки вряд ли целесообразны. А вот в отношениях, связанных с финансами - очень даже возможны. Осталось только начать договора подписывать с использованием ЭЦП, и готовы все условия для компрометации национального электронного документооборота (точнее той его части, которая допускает такие нарушения). Можно сказать - угроза национальной безопасности 8) :wink:
RThS
Редкий гость
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 17 май 2011, 23:48

Re: Packed_XML порушує Закон України

Сообщение firacat » 07 июл 2011, 09:30

А можно вообще расшифровать Packed_XML какой-либо программой? для дальнейшего редактирования, или к примеру если надо вытянуть данные с присланного документа сторонней программой! :roll:
firacat
Редкий гость
 
Сообщения: 7
Зарегистрирован: 03 июн 2011, 13:12

Re: Packed_XML порушує Закон України

Сообщение admin » 07 июл 2011, 17:07

firacat писал(а):А можно вообще расшифровать Packed_XML какой-либо программой? для дальнейшего редактирования, или к примеру если надо вытянуть данные с присланного документа сторонней программой! :roll:


Узнавайтев БестЗвите, это они придумали Packed_XML
Отчетность в электронном виде - просто и бесплатно: opz.org.ua
admin
Site Admin
 
Сообщения: 5795
Зарегистрирован: 21 мар 2008, 17:59

sota

Re: Packed_XML порушує Закон України

Сообщение Alexxander » 05 фев 2012, 21:30

Продвинулось что-то в этом вопросе?
Или забил народ?
Alexxander
Редкий гость
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 22 июн 2010, 17:20

Re: Packed_XML порушує Закон України

Сообщение mh_mh » 06 фев 2012, 02:29

виход завжди є... як варіант тут на сайті умільці наваяли розпаковщик...
де-юре це неправильно...
особисто - через packed_xml принципово уникаю використання БЗ, Медок та УСЦ - хлопці самі собі зробили антирекламу...
mh_mh
Постоянный посетитель
 
Сообщения: 257
Зарегистрирован: 14 июн 2011, 14:42


Вернуться в Общие вопросыКто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0