Ну для начала нужно ознакомиться с самим текстом проекта:
Проект ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до підпункту "з" підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких Законів України:
1. Третє речення абзацу третього пункту 7.2.8 пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст. 156 із наступними змінами) виключити.
2. Абзац третій підпункту "з" підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 10, ст. 44; 2003 р., N 24, ст. 154) замінити третім - сьомим абзацами такого змісту:
"За добровільним рішенням платника податку, збору (обов'язкового платежу) податкова звітність може бути надана контролюючому органу в електронній формі.
З цією метою центральний (керівний) орган контролюючого органу безоплатно забезпечує платників податків, зборів (обов'язкових платежів) спеціалізованим програмним забезпеченням та посиленими сертифікатами електронних ключів для подання податкової звітності в електронній формі.
Спеціалізоване програмне забезпечення для формування звітності в електронній формі підлягає розміщенню на офіційному сайті центрального (керівного) органу контролюючого органу в глобальній мережі отримання та передання даних (ІНТЕРНЕТ) та повинно бути доступним для вільного доступу (копіювання, використання) платником податків, зборів (обов'язкових платежів). На таке спеціалізоване програмне забезпечення не поширюються норми законодавства щодо захисту об'єктів права інтелектуальної (у тому числі промислової власності), крім алгоритму ідентифікації особи, яка подає податкову звітність в електронній формі.
Центральний (керівний) орган контролюючого органу створює акредитований центр сертифікації ключів, що має виключне право на надання особам, що надають податкову звітність в електронній формі, посилених сертифікатів електронних ключів. Такі електронні ключі (електронний підпис) не можуть використовуватися для інших цілей, ніж подання податкової звітності.
Порядок (регламент) подання податкової звітності в електронній формі не може передбачати участі будь-яких посередників між особою, яка подає податкову звітність, та контролюючим органом, на адресу якого така податкова звітність надсилається".
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня офіційного оприлюднення.
2. Норми підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 10, ст. 44; 2003 р., N 24, ст. 154) у частині безоплатного забезпечення платників податків посиленими сертифікатами електронних ключів для подання податкової звітності в електронній формі, набирають чинності з моменту створення центральним (керівним) органом контролюючого органу акредитованого центру сертифікації ключів, але не пізніше 1 березня 2010 року.
Якщо всупереч вимогам абзацу першого цього пункту центральний (керівний) орган контролюючого органу не створює акредитований центр сертифікації ключів до 1 березня 2010 року, то податкова звітність в електронній формі може надаватися особами, які отримали посилені сертифікати електронних ключів до такої дати. Така податкова звітність може подаватися до 1 серпня 2010 року.
3. Якщо станом на 1 січня 2010 року спеціалізоване програмне забезпечення для подання звітності в електронній формі не буде розміщено на офіційному сайті центрального (керівного) органу контролюючого органу в глобальній мережі отримання та передання даних (ІНТЕРНЕТ) та/або не буде доступним для вільного та безоплатного копіювання або використання, то податкова звітність, подана в електронній формі, не може бути підставою для нарахування податкових зобов'язань та/або податкового боргу, апеляційних процедур, застосування норм адміністративного чи кримінального права.
4. Кабінет Міністрів України у місячний термін від дня набрання чинності цим Законом приводить власні нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом та забезпечує перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
Вот видите:
"Порядок (регламент) подання податкової звітності в електронній формі не може передбачати участі будь-яких посередників між особою, яка подає податкову звітність, та контролюючим органом, на адресу якого така податкова звітність надсилається", т.е. использование посредника по инициативе плательщика не запрещается, а лишь запрещается использование посредника в принудительном порядке.
Ну я так понимаю..