ГО «Спілка підприємців, орендарів та
власників Сумської області»
м. Суми, вул. Римського Корсакова 8 кв 6.
Тел.066 248 2184 e-mail:
spilkasumy@online.uaЗвернення до Народного Депутата України
Продан Оксани Петрівни :
Шановна Оксана Петрівна!
Звернутись до Вас спонукало питання, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №840 «Про внесення змін у додаток 1 до постанови
Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85» значно скорочуються пункти, які надають безкоштовні послуги електронного цифрового підпису. Тим самим примушуючи платників податків отримувати послуги у платних центрах, що є відвертою корупцією, оскільки відповідно до підпункту 1.44 ст.19.1 Податкового кодексу України однією із функцій контролюючих органів є надання послуг електронного цифрового підпису.
Наприклад у нас у Сумській області залишається із трьох тільки один Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС - у м. Сумах. Їхати за 200 км із районного центру м. Шостки для отримання послуг ЄЦП підприємець не буде. Він або буде здавати звітність на паперових носіях, або буде змушений купувати ключ ЄЦП у приватних фірмах.
На сьогодні одним із пріоритетів України є розвиток інформаційного суспільства, яке можна визначити як орієнтоване на інтереси людей, відкрите для всіх і спрямоване на формування інноваційної моделі розвитку, в якій кожен громадянин має можливість створювати і накопичувати інформацію та знання, мати до них вільний доступ, користуватися та обмінюватися ними, щоб дати змогу всім повною мірою реалізувати свій потенціал для забезпечення особистого і суспільного розвитку та підвищення якості життя. Однією із форм створення, накопичення і обміну інформацією є система електронного документообігу і в зв’язку з цим, актуальним завданням для нашої держави стає розвиток інфраструктури для використання таких систем.
Частиною цієї інфраструктури є інструмент, що дозволяє створити правові основи для електронного документообігу, як у корпоративних мережах, так і у мережі Інтернет, - електронний цифровий підпис.
З цією метою був створений Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС, метою діяльності якого є безкоштовне надання послуг електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам.
І в цей період зовсім недоречним є рішення про скорочення і так нечисленних віддалених пунктів реєстрації. В Сумській області їх три. Працівники надають реальні сервісні послуги, які полегшують роботу підприємців, вивільнюють їх час на вирішення інших господарських і суспільних проблем а також, найголовніше, блокують корупційні дії чиновників, які не мають змоги втрутитись в господарський процес.
Після ухвалення змін в законодавстві (електронне декларування), зростає потреба у послугах ЕЦП для державних службовців, які будуть звертатися за безкоштовними сервісами, а це буде неможливим із-за вказаних подій.
Вже зараз, викликають незадоволення у малого та середнього бізнесу чутки про те, що більше вони не зможуть скористатися безкоштовними послугами ЕЦП, що їм прийдеться добиратись до обласного центру для отримання послуг ЕЦП, адже для окремих районів, щоб доїхати до найближчого АЦСК, транспортні затрати значно перевищують послуги платних центрів.
Якщо ДФС України зацікавлена в розвитку електронного документообігу та подання електронних звітів – кількість АЦСК повинна збільшуватись.
Подання звітності в електронному вигляді - це пріоритетний напрямок у розвитку партнерських стосунків між органами державної фіскальної служби та платниками податків, тому ДФС України повинна приділяти велику увагу питанню впровадження платниками податків подання податкової звітності в електронному вигляді.
Запровадження централізованої системи подання електронних звітів скорочує час обробки електронних звітів, оптимізує роботу державних податкових інспекцій, економить державні кошти. Крім того, електронний документообіг забезпечує цілодобове та без вихідних отримання звітів, що є додатковою зручністю для платників податків.
Тому Постанова Кабінету Міністрів № 840 викликає навіть не здивування, а обурення.
Враховуючи вище сказане, громадська організація «Спілка підприємців, орендарів та власників Сумської області» вимагає не скоротити, а навпаки збільшити кількість пунктів реєстрації користувачів, таким чином наближаючи Україну до європейського рівня і вирівнюючи людей в їх правах здійснювати електронний документообіг, використовуючи безкоштовний електронний підпис.
З повагою Голова ГО
«Спілка підприємців, орендарів та власників Сумської області»
Іченська С. А.