Нарахування відпускних у звіті ЕСВ: рекомендації iFin

Онлайн-система для создания и подачи отчетности
iFin.ua

Нарахування відпускних у звіті ЕСВ: рекомендації iFin

Сообщение admin » 13 июн 2018, 15:56

Нарахування відпускних у звіті ЕСВНа допомогу користувачам iFin підготував нову добірку підказок та рекомендацій щодо заповнення звітності.
Сьогодні на порядку денному – нарахування відпускних у звіті ЕСВ.

Відповідно до ст. 45 Конституції України кожен, хто працює, має право на відпочинок.
Згідно зі ст. 2 Закону про відпустки право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 календарних днів.

Конкретний період надання щорічних відпусток узгоджується між працівником і власником.
Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом.
Про дату початку відпустки працівника потрібно письмово повідомити не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну. Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця поточного року.

Як нараховувати

Розрахунок відпускних можна представити у вигляді формули:
Відпускні = Загальна сума виплат зa останні 12 місяців / (Кількість календарниx днів розрахункового періоду - Кількіcть святкових та неробочих днів) * Кількість календарних днів відпустки

При обрахуванні відпускних не враховуються

-           матеріальна допомога, навіть якщо вона стосувалася всіх або більшості працівників та носить систематичний характер;
-           премії за підсумками роботи за рік;
-           виплати за вислугу років включаються до розрахунку додаванням до середнього заробітку кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди нарахованої в поточному році за попередній кал. рік (приклад див. нижче);
-           доплата до розміру мінімальної зарплати включається до розрахунку середньої зарплати. Незважаючи на те, що вона прямо не зазначена у Порядку № 100, даний вид доплати не значиться у списку заборонених до включення (п. 4 Порядку № 100).
Усі виплати включаються до розрахунку середньої зарплати у тому розмірі, в якому вони нараховані. Віднімати відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, не потрібно. Якщо середня зарплата, обчислена для оплати відпустки виявилася меншою за розмір мінімальної зарплати (у 2018 р. це 3723 грн), то доплата до розміру мінімальної зарплати не проводиться.

Як показувати
Таблиця 1
 – показуємо суму відпускних у загальній сумі зарплати, окремо її виділяти не потрібно.

Таблиця 6
- у графі 9 з Довідника обираємо код категорії застрахованої особи (звичайні  працівники – «1», за працівники-інваліди – «2»);
- у графі 10 – код типу нарахувань «10»;
- у графі 11 – період, за який нараховуються відпускні (місяць);
- графу 15 за рядком з відпускними заповнюємо, якщо працівнику у звітному місяці не нараховувалася зарплата.
Якщо зарплата нараховувалася - кількість календарних днів перебування у трудових або цивільно-правових відносинах у поточному місяці проставляється у рядку із сумою зарплати поточного місяця.
 У цьому випадку графу 15 за рядком з відпускними залишається незаповненою. При цьому, якщо у звіті за поточний місяць сформовано рядок із сумами відпускних наступного місяця, графу 15 за цим рядком заповнювати не потрібно;
- у графах 17 і 18 показуємо загальну суму відпускних і суму, що увійшла до бази нарахування ЄСВ після її порівняння з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ (у 2018 році ця величина становить 55845,00 грн);
- у графі 21 показуємо суму ЄСВ, нараховану на суму відпускних.
- графи 22 – 25 заповнюються в загальному порядку.

Нюанси щодо відображення «перехідних» відпускних:

-           якщо суми нарахувань показуються наперед у місяці, в якому відбувається їх виплата, то у звіті слід формувати стільки рядків, на скільки місяців припадає щорічна відпустка працівника;
-           якщо відпускні нараховуються частинами, тобто окремо за кожен місяць відпустки, то і показуємо їх окремо у Звітах з ЄСВ за місяці нарахувань;
-           якщо відпускні за наступний звітний період нараховуються не за цілий місяць (тобто після виходу з відпустки працівнику може бути нараховано зарплату або інший дохід), то у звітному періоді ЄСВ нараховується на фактичну суму відпускних за майбутній період.

У будь якому разі виплатити відпускні (а також сплатити ЕСВ за них) потрібно у повному розмірі до початку відпустки.
Компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки і відпустки на дітей у Таблиці 6 Звіту за формою № Д4 показуємо у загальній сумі заробітної плати. Окремо її виділяти не потрібно.

Як виплачувати

-           У ст.21 ЗУ про відпустки вказано, щo заробітна плата працівникам зa час відпустки виплачується нa пізніше ніж зa три календарні дні до її почaтку.

Податкова відпустка для підприємця

Згідно Законодавства, фізичні особи-підприємці 1 та 2 груп не можуть піти у «трудову» відпустку, оскільки не працюють за наймом. Однак якийсь час не працювати, в принципі, не заборонено. До того ж за період відпочинку протягом 1 місяця ФОПи мають право не сплачувати єдиного податку та внеску.

Відповідальність

Невчасна виплата відпускних відповіднo до п.2 cт. 11 Закону прo відпустки служить підставoю для перенесення відпустки. Підприємство нe має права відмовити працівникові, який звeрнувся iз заявою пpо перенесення відпустки y зв'язкy з такoю обставиною.
Порушення термінів виплати відпускних є підставoю для накладення адміністративного штрафу, передбаченoго cт.41 КпАП, у розмірі вiд 30 дo 100 нмдг (тобтo від 510 дo 1700 грн.). Штраф накладається нa посадових осіб підприємств, устaнов і організацій незалежнo вiд форми власності тa громадян — суб'єктів підприємницької діяльнoсті. Це адмінштраф на посадову особу.

Основні нормативні документи
-           ЗУ “Про відпустки” від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80);
-           Постанова КМУ від 08.02.95 р. № 100 (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF);
-           Інструкція зі статистики заробітної плати №5   (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0114-04).

Изображение
[/center]
Отчетность в электронном виде - просто и бесплатно: opz.org.ua
admin
Site Admin
 
Сообщения: 5691
Зарегистрирован: 21 мар 2008, 17:59

Re: Нарахування відпускних у звіті ЕСВ: рекомендації iFin

Сообщение Bidgo » 16 июн 2018, 15:48

admin писал(а):Податкова відпустка для підприємця

Згідно Законодавства, фізичні особи-підприємці 1 та 2 груп не можуть піти у «трудову» відпустку, оскільки не працюють за наймом. Однак якийсь час не працювати, в принципі, не заборонено. До того ж за період відпочинку протягом 1 місяця ФОПи мають право не сплачувати єдиного податку та внеску.

У цій частині iFin надає недостовірну і неповну інформацію.
У відпустку може піти ФОП 1-2 групи без найманих працівників.
За час відпустки ФОП не сплачує тільки єдиний податок, а ЄСВ сплачує.
Крім того, відпустка повинна бути з першого по останній день обраного для відпустки місяця і в цьому місяці не повинно бути будь-яких надходжень (передплати, сплати заборгованості клієнтів тощо).
Bidgo
Магистр
 
Сообщения: 2721
Зарегистрирован: 09 ноя 2013, 21:10


Вернуться в iFin.uaКто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

cron