Актуальні оновлення сервісу iFin станом на 22.06.2018
Наші вітання нинішнім та майбутнім користувачам сервісу!
До Вашої уваги - новий випуск новин від iFin:
12 червня постановою КМУ від 06.06.2018 р. №459 Уряд країни вніс зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою ЄСВ. Зміни наберуть чинності 13 червня 2018 року.
Змінами передбачено передання повноважень стосовно компенсації роботодавцям за рахунок коштів Держбюджету фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ за працевлаштування на нове робоче місце особи від ПФУ до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
2 липня набирають чинності нові реквізити рахунків Держказначейства для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Рахунки будуть відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998). Детальніше – за посиланням
http://zp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ .
На 24 звітному тижні до системи звітності iFin додані нові форми податкової звітності :
• J/F1303101 - Заява на право оптової торгівлі (ліцензія)
• J/F1303201 - Заява на право оптової торгівлі (додаток)
• J/F1303301 - Заява на виробництво (ліцензія)
• J/F1303101 - Заява на право оптової торгівлі (ліцензія)
• J/F1303201 - Заява щодо додатку до ліцензії на право оптової торгівлі
• J/F1303301 - Заява щодо додатку до ліцензії на право оптової торгівлі
та витяги до них:
• J/F1403101 - Витяг з ліцензійного реєстру на право оптової торгівлі (ліцензія)
• J/F1403201 - Витяг з ліцензійного реєстру про наявність додатка до ліцензії на право оптової торгівлі (додаток)
• J/F1403301 - Витяг з ліцензійного реєстру на виробництво (ліцензія)
• J/F1403501 - Рішення про недоліки
• J/F1403601 - Копія розпорядження
Оновлено форму «Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації» (J0101911).
До форми додані нові формули, встановлені умови заповнення поля «Звітний податковий період, що уточнюється». Таким чином, якщо у Звіті є відмітка «Рік, що уточнюнюється», поле «Звітний податковий період, що уточнюється (Рік)» також має бути заповненим. Окрім цього 2 та 3 поля Звіту повинні мати ідентичне заповнення.
Спеціалісти відділу «Якість продукту» iFin продовжують щодня покращувати зручність та функціональні можливості сервісу. Провівши планову перевірку та аналіз негативних квитанцій наступних звітів:
- Звіт про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії (форма №1-заборгованість (ЖКГ) – (S0800108);
- Заява на довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів) – (J1300304, F1300304);
- Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва - № 1-м 2-м (S0110011);
- № 1-опт «Звіт про обсяг оптового товарообороту» (місячна) (S0603205);
- № 1-заборгованість (ЖКГ) Про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії (місячна) ( S0800108);
- N 1-кб (місячна) "Звіт про виконання будівельних робіт"(S0701112 );
- Акцизної накладної з розрахунком коригування показників до АН (J1203102);
- Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» (F/J0602006).
Ділимося з Вами результатами сервісного моніторингу:
- значну кількість негативних квитанцій отримують платники, котрі, отримуючи новий ключ ЕЦП (ключ директора/ бухгалтера/ печатку підприємства), забувають надіслати Повідомлення щодо надання інформації про ЕЦП до ДФС.
Отож нагадуємо, що у сервісі iFin є 2 варіанти створення та подання даної форми:
- 1 - «Звітність» - «До ДФС» - «Створити звіт» – «Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів» (F1392001); - це якщо отримано новий ключ директора, голови правління.
- 2 – Якщо організація отримали лише новий ключ бухгалтера, то в такому випадку потрібно надіслати «Повідомлення щодо надання інформації про ЕЦП» для ключа бухгалтера (іншого додаткового працівника) – створюється у розділі «Налаштування» - «Управління ЕЦП» - «Додаткові ЕЦП» - «Додати працівника з електронними ключами» (див. – мал.1).
Для цього у розділі основні ЕЦП має бути активний (тобто завантажений) ключ директора або ключ директора та печатки.
- далі на екрані Вашого ПК відкриється вікно «Підключення ключів»:
• натисніть на зображення сірого ключа у полі «Директор» та за допомогою провідника покажіть шлях до збереженого на ПК ключа ЕЦП;
• у поле «Працівник» слід підключити Ваш новий ключ ЕЦП, повідомлення, про якого і потрібно подати для активації ключів (див. – мал.2);
• введіть паролі від обраних ключів ЕЦП та натисніть «Зберегти»;
• на екрані ПК відкриється вікно «Перевірте дані працівника», яке заповнюємо наступним чином (див. – мал.3):
- mal3.jpg (15.54 Кб) Просмотров: 21747
- «Посада працівника» - зазвичай, заповнюється автоматично. Якщо цього не відбулося – пропишіть посаду вручну (наприклад: «Головний бухгалтер»);
- «Тип підпису» - із випадаючого списку оберіть відповідний тип підпису (бухгалтер);
- «Уповноважена особа» - директор. Натискаємо «Зберегти» та «Надіслати»;
• У відповідь на надіслане «Повідомлення» протягом 10 хвилин очікуйте першу квитанцію від ДФС про те, що Звіт доставлено до контролюючого органу, протягом операційного дня очікуйте другу квитанцію від податкової. Якщо відповідь позитивна – Ваші нові ключі ЕЦП уже діючі і готові для роботи. Після цього новий ключ бухгалтера або іншого працівника завантажте у розділ «Основні ЕЦП» та налаштуйте «Чергу підписання ЕЦП» (див. – мал.4).
Проаналізувавши головні причини неприйняття звітів, вирішили підготувати кілька корисних рекомендацій щодо подання форми S0603205 - № 1-опт «Звіт про обсяг оптового товарообороту» (місячна):
- Звіт № 1-опт слід подавати юридичним особам, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля, до 4 числа наступного після звітного місяця. Тобто Звіт за травень слід було подати до 4 червня поточного року;
- Перевірте наявність чинного договору зі Службою статистики у «Налаштуваннях» Вашої організації. Алгоритм потрібних для цього дій: відкрити розділ «Налаштування» - «Управління ЕЦП» - «Договори» - «Служба статистики» - «Підписати» / «Перезаключити». Перепідписувати договір зі Статистикою необхідно щорічно;
- Заповнюючи поле "Телефон" (що в нижній частині документу, див. – мал.1) у цьому та інших звітах системи Айфін, Ваш номер телефону слід вказувати у форматі: «380……», без знаку "+".
- mal01.jpg (10.82 Кб) Просмотров: 21747
Також пропонуємо ознайомитись з рекомендаціями iFin для заповнення форми S0800108 - № 1-заборгованість (ЖКГ) Про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії (місячна):
- Звіт № 1-заборгованість (ЖКГ) подають юридичні особи, які мають на балансі або експлуатують житловий фонд (у тому числі - об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельні кооперативи), надають населенню комунальні послуги;
- Кінцевий термін подання – до 15 числа наступного за звітним місяця;
- Формуючи звіт, слід заповнювати тільки стовпці 1, 2, 3. Значення для 4-го автоматично обрахує формула сервісу;
- Обов`язковим для заповнення форми є поле «NOMER» (розміщене у нижній частині Звіту, див. – мал.2), де слід вказати порядковий номер створеного Звіту за рік. Оскільки форма місячна, у червневому Звіті до цього поля слід внести «6» (шість).
- mal02.jpg (11.01 Кб) Просмотров: 21747
Наступні роз'яснення стосуватимуться форми державного статистичного спостереження N 1-кб (місячна) "Звіт про виконання будівельних робіт" (S0701112 ):
До форми слід вносити дані щодо обсягів виконаних будівельних робіт (власними силами) за укладеними договорами підряду, у тому числі з фізичними особами та господарським способом, а також обсягів реалізованих будівельних робіт. Значення показників форми мають формат представлення у цілих числах (у фактичних цінах без ПДВ, тис. грн).
Показники форми ґрунтуються на даних первинної облікової документації:
- N КБ-2в "Акт приймання виконаних робіт";
- N КБ-3 "Довідка про вартість виконаних підрядних робіт";
- інші примірні форми, наведені в додатках до "Правил визначення вартості будівництва" (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013);
- інші первинні облікові документи, які підприємство самостійно обирає для ведення обліку відповідно до статей 8 та 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";
- дані бухгалтерського обліку щодо реалізації будівельної продукції (із рахунку 70 (без ПДВ)).
Проаналізувавши негативні квитанції користувачів сервісу на «Звіт про виконання будівельних робіт» (№ 1-кб) - S0701112, звертаємо Вашу увагу на кілька основних моментів щодо формування звіту:
- Розділ 2 ряд. 02 заповнюється тільки у звітах за січень, квітень, липень, жовтень; за інші періоди - не заповнюється;
- Перевірте наявність чинного договору зі Службою статистики у «Налаштуваннях» Вашої організації. Алгоритм потрібних для цього дій: відкрити розділ «Налаштування» - «Управління ЕЦП» - «Договори» - «Служба статистики» - «Підписати» / «Перезаключити». Перепідписувати договір зі Статистикою необхідно щорічно.
Наступна пам`ятка стосується «Акцизної накладної з розрахунком коригування показників до АН» (J1203102):
- рекомендуємо завчасно перевірити чергу накладання підписів на акцизні накладні. Для цього відкрийте розділ «Налаштування» - «Управління ЕЦП» - «Черга підписання ЕЦП» та поставити відмітки біля наявних ключів:
· якщо в основних ЕЦП Ви маєте ключ директора і печатку - то в «Черзі підписання ЕЦП» - «Акцизні накладні» слід поставити відмітку біля ключа директора;
· якщо в основних ЕЦП у Вас підтягнуті 3 ключа (директор, бухгалтер та печатка), підписувати ПН/РК/АН/РК можна або ключем директора + печатка, або ключем бухгалтера + печатка, поставивши відповідні відмітки у «Черзі» (див. – мал.1);
- звернути увагу, чи накладені підписи контрагента на АН / РК до АН, яку Вам необхідно зареєструвати. Для цього рекомендуємо завантажити файл АН на комп`ютер та відкрити за допомогою Блокнота. Якщо у його нижній частині є 1-2 абзаци суцільних «ієрогліфів» - підпис накладено (див. – мал. 2).
Якщо подібного коду у файлі не має, рекомендуємо Вам зв`язатися з контрагентом, щоб він повторно підписав та надіслав Вам АН.
Кілька рекомендацій маємо і щодо заповнення «Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» (F/J0602006):
- копіюючи успішно зданий звіт, слід не лише обрати потрібний звітний період, а і додатково перезберегти звіт перед відправкою, щоб змінити його реєстраційний номер;
- якщо Ви подаєте Декларацію один раз на рік, кінцевий термін подачі – 20 лютого поточного року за минулий рік;
- у разі складання щомісячних звітних декларацій термін подання - протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ПКУ).