В последнее время у пользователей ПО "Податкова звітність" (или OPZ) довольно часто появляется вопрос относительно невозможности убрать отметку "залишаєтья у покупця" и как следствие - о процессе регистрации НН в реестре налоговых накладных. Ну и конечно о клеточках, а точнее об их отсутствии...
Вот что я могу сообщить относительно отметки "залишаєтья у покупця" и регистрации налоговых накладных в реестре НН: открываем встроенную справку и читаем п.7, последний абзац.
Вот цитата:
ПОРЯДОК роботи з програмним забезпеченням по формуванню податкової звітності в електронному вигляді П.7. Збереження документа (Останній абзац)
Для наступних документів: 1. J1201003/F1201003 «Податкова накладна»; 2. J1201203/F1201203 «Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної» (Додаток 2 до Податкової накладної), у відповідності до вимог статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, змінено режими формування, збереження та підготовки до відправки податкових накладних. У разі створення нового документу відмітка, по замовчуванню, проставляється у полі «Копія (залишається у продавця)» без права подальшої зміни та заповнюються обовязкові реквізити для «Продавця». Після введення необхідних даних податкова накладна зберігається у папці, яка вказана в персональних параметрах як шлях збереження (по замовчуванню C:OPZXML) та у разі пройденої перевірки структури та наявності в персональних параметрах відмітки про підготовку до відправки, документ з відміткою «Оригінал», тобто накладна, яка призначена для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, зберігається в папці для відправки (по замовчуванню C:OPZSEND).
Для друку податкових накладних формується файл в якому сформовано два документи: копія та оригінал Для четвертой (текущей) версии накладной и приложения (J1201004/F1201004 и J1201204/F1201204) - аналогично!
Теперь простыми словами: нет необходимости изменять отметку кому выдается налоговая накладная, т.к. для печати формируется сразу оба экземпляра, а для регистрации в реестре следует использовать файл из папки "для отправки" (обычно это папка c:opzsend) в этом файле уже есть отметка "выдается покупателю". Теперь о наличии/отсутствии клеточек:
Согласно п.2. "Порядку заповнення податкової накладної", утвержденного приказом Министерства финансов Украины от 01.11.2011 № 1379: "2. Податкова накладна заповнюється державною мовою за встановленою формою шляхом: або видруковування такої форми з подальшим заповненням її платником податку на додану вартість розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних; або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як з клітинками, так і без них."
Теперь о регистрации налоговых накладных созданных с помощью программы OPZ в едином реестре.
Вот подробные инструкции:
|